Теодорова субота у Босилеграду ПДФ Штампа Ел. пошта

phoca thumb l DSCF2477Светом Литургијом, коју је служио старешина  Сборног храма Рођења Пресвете Богородице у Босилехграду,пречасни протонамесник Зоран Стојанов, прослављена је Теодорова субота, велики празник Свете Цркве Божје.

Сабраним верницима, који су у великом броју приступили, Светом причешћу беседио је отац Зоран, честитајући свима Теодорову суботу, празник којим наша Црква молитвено слави спомен Светог великомученика Теодора Тирона.

"На данашњи дан, драга браћо и сестре, сећамо се Светог Теодора Тирона, великог мученика Божјег, онога истога Теодора Тирона који је поучен Светим и животворним  Духом Божјим,а по благослову тадашњег Архијереја, саветовао хришћане да не једу храну која је била попрскана  идолском крвљу закланих животиња и тако није успела превара Јулијана Одступника да се хришћани омрсе у време поста.

Данас драга браћо и сестре,сабра нас Господ у Свој Дом,у ову нашу Цркву Божју,да се помолимо Господу,да заједничаримо са њиме и да се путем причешћа сјединимо са живим Богом,са телом и крвљу Исуса Христа.Ми немамо други дом,ми лутамо данас стазама заблуде,сребљољубља,блуда,лажи и превара,лутамо стазама ђавола и кад видимо да нам тело пропада ,а душа јеца у болу, поново се враћамо дому своме, Цркви Божјој,оцу своме,Васкрсломе Христу.

Ми другог пута за спасење своје и својих породица немамо,Христос је и пут и иљ.Чувајмо се данас свих заблуда,чувајмо се сви,па и ми свештеници,ово је време безумља,време у коме душа мало вреди,а све се даје за секунд телесног задовољства. Чувајте децу своју,добро размислите какав им пример дајете,како напишете тако ћете читати.Нека смиреност наша буде снага дици нашој,нека у ове дане Великог Васкршњег поста очистимо себе,телесно и духовно,и тако дочекамо Свето Христово Васкресење и будемо пример нараштајима нашим.....“

DSCF2477
DSCF2477 DSCF2477
DSCF2479
DSCF2479 DSCF2479
DSCF2481
DSCF2481 DSCF2481
DSCF2482
DSCF2482 DSCF2482
DSCF2484
DSCF2484 DSCF2484
DSCF2487
DSCF2487 DSCF2487
DSCF2488
DSCF2488 DSCF2488
DSCF2489
DSCF2489 DSCF2489
DSCF2490
DSCF2490 DSCF2490

© 2017 Црквена Општина Босилеград. Сва права задржана.
Sajt izradio
AS COM - Bosilegrad